gabinet medycyny estetycznej - Auri

Med.:peel

Czas trwania: 1h Cena: od 150 pln do 300 pln

Dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj zabiegu:

Peeling to rodzaj zabiegu złuszczająco-regenrującego. W zależności od rodzaju peelingu możemy poprawić jędrność skóry, zlikwidować rozszerzone pory, blizny potrądzikowe, zmniejszyć cellulit. Działać przeciwstarzeniowo. Peelingi mają bardzo szerokie zastosowanie i bardzo ważne jest właściwe dobranie preparatu.

Rekonwalescencja: do 3 dni do 7 dni Sposób przygotowania do zabiegu: brak zaleceń Specjalista wykonujący zabieg: kosmetolog

Wskazania:

Przeciwwskazania:

W gabinecie Auri wykonujemy między innymi: peeling migdałowy, peeling kwasem azelainowym, peeling pirogronow,  peeling kwasem salicylowym, peeling kwasem kojowym, peeling glikolowy, peeling roztworem Messnera, TCA (Easy TCA) oraz peelingi INNO-PEEL. Peelingi chemiczne prowadzą do złuszczania skóry z użyciem substancji chemicznych. Najczęściej wykorzystuje się alfa i beta hydroksykwasy lub ich mieszaniny. W zależności od siły działania peelingi dzielimy na: powierzchowne, średniogłębokie i głębokie. Peelingi stosowane są w celu  odmłodzenia skóry, pobudzenia produkcji nowych włókien kolagenowych, usunięcia drobnych  zmarszczek, usunięcia przebarwień, leczenia blizn, trądziku, problemów łojotokowych i rozstępów.

PEELING KWASEM AZELAINOWYM ORAZ PEELING PIROGRONOWY

Kwas pirogronowy należy do alfa-ketonokwasów, ma działanie złuszczające. Wnika w głąb mieszka włosowo-łojowego, posiada właściwości bakteriobójcze, zmniejsza wydzielanie się łoju. Stymuluje powstanie kolagenu i elastyny na poziomie skóry właściwej, dzięki czemu poprawia się wygląd skóry, zmniejszając drobne zmarszczki.

Wskazania:

PEELING KWASEM SALICYLOWYM

Działanie kwasu salicylowego: 

Wskazania do peelingu kwasem salicylowym:

Efekty:

Polecany jest do wszystkich typów skóry, złuszczanie po zabiegu jest ledwo widoczne. Produkty z kwasem salicylowym nie mogą być stosowane przez osoby uczulone na salicylany, np. aspirynę, oraz kobiety w ciąży i karmiące. W trakcie stosowania kuracji hydroksykwasami nie należy korzystać z solarium i opalać się na słońcu. Obowiązkowe jest stosowanie stabilnych filtrów z wysokim poziomem protekcji.

PEELING KWASEM KOJOWYM

Kwas kojowy – używany jest  w produktach do usuwania przebarwień skóry.  Zbliżony pod względem właściwości chemicznych do hydrochinonu, tak jak hydrochinon blokuje aktywność tyrozynazy. Związek ten jest uzyskiwany z grzybów gatunku Aspergillus rosnących w Japonii na ziarnach kukurydzy. W Japonii kwas kojowy stosowany jest od 1988 r. w preparatach jako składnik rozjaśniający. W USA jest składnikiem roztworów wykorzystywanych w peelingach oraz środkach rozjaśniających skórę. Kwas kojowy posiada własności depigmentacyjne oraz wykazuje  działanie antybakteryjne, zapobiega powstawaniu wolnych rodników. Preparaty zawierające ten składnik nie tylko rozjaśniają przebarwienia, ale działają również przeciwzmarszczkowo i nawilżająco. Kwas kojowy jest substancją o udowodnionych klinicznie właściwościach odbarwiających.

WSKAZANIA:

Zabieg wykonywany jest  co 15 dni aż do uzyskania pożądanego efektu.

PEELING MIGDAŁOWY

Kwas migdałowy należy do alfa-hydroksykwasów.  Jest substancją nietoksyczną. Ma działanie kosmetyczne oraz bakteriobójcze. Ze względu na właściwości bakteriobójcze można go stosować u osób z trądzikiem pospolitym i obecnością zaskórników oraz krost zapalnych. Właściwość kwasu migdałowego – doskonała tolerancja u osób z cerą wrażliwą. Peeling migdałowy może być stosowany bez ograniczeń u osób opalających się na słońcu i w solarium. Ma on silne właściwości bioochronne o szerokim spektrum, zapobiegając fotostarzeniu się skóry. Dzięki temu  skóra staje się bardziej odporna i mniej wrażliwa na promienie UV.

Wskazania:

Przeciwwskazania:

Efekt

Peeling migdałowy nie powoduje większej wrażliwości skóry na działanie słońca.