gabinet medycyny estetycznej - Auri

Volumetria – lifting niechirurgiczy

Czas trwania: do 40 min

Cena:  w zależności od ilości i rodzaju zużytych preparatów, cena podawana jest w trakcie bezpłatnej konsultacji

Rekonwalescencja: picie wody do 1,5 litra

Sposób przygotowania do zabiegu: brak zaleceń

Zabieg wykonuje lekarz

Dla kogo przeznaczony jest zabieg:

Volumetria jest to dziedzina medycyny estetycznej zajmującą się przywracaniem objętości i poprawianiem rysów twarzy. Na skutek starzenia zachodzą procesy, które należy rozpatrywać w aspekcie trójwymiarowości, oceniając kształt czaszki, układ mięśni i stan skóry. Zmiany zniekształcające owal twarzy dotyczą głównie okolicy kości jarzmowych, policzków, doliny łez, fałdów nosowo-wargowych, kącików ust, skroni. Wokół ust pogłębiają się tzw. linie marionetki, co powoduje, że twarz wyraża smutek i rezygnację. Przywrócenie twarzy dawnej harmonii, odtworzenie proporcji i nadanie utraconej objętości jest dziś możliwe dzięki technikom wolumetrycznym.

Wskazania

Przeciwwskazania:

wolumetria

Volumetria powala za pomocą jednego zabiegu poprawić wygląd całej twarzy.  Podanie kwasu hialuronowego w okolice kości jarzmowych powoduje podciągnięcie konturu twarzy a uwypuklone kości policzkowe powodują, że jesteśmy postrzegani jako młodsi. Dlatego zabieg wolumetrii jest tak popularny wśród gwiazd, gdzie wymóg bycia młodym jest dość restrykcyjnie przestrzegany.

Kwas hialuronowy jest naturalnym składnikiem występującym w tkankach organizmu. Znajduje się w całym ciele. Wypełnia przestrzeń międzykomórkową, a w skórze stanowi ponad 50%. Doskonale nawilża, dlatego dzieci mają tak delikatną, sprężystą i gładką skórę. Niestety z wiekiem ilość kwasu hialuronowego drastycznie maleje. Nasza skóra starzeje się, a po 40 roku życia mamy już o połowę mniej kwasu hialuronowego. Co powoduje wiotczenie skóry, utratę sprężystości, a w konsekwencji przybywa nam zmarszczek. Utrata kwasu hialuronowego powoduje, że skóra traci zdolność wiązania wody. Jedna cząsteczka kwasu wiąże około 250 cząsteczek wody. Jeżeli ilość tego ważnego składnika się obniża, objawy starzenia stają się coraz bardziej widoczne.

Zabieg polega na podaniu preparatu kwasu hialuronowego w linię zmarszczki. W zależności od okolicy trwa od 15 do 40 min. Do zabiegu stosuje się znieczulenie miejscowe. Zabieg nie wymaga rekonwalescencji, zaraz po jego wykonaniu można wrócić do pracy. Jeśli czasem pojawi się delikatny obrzęk i zaczerwienienie, zniknie po 2-3 dniach.

Efekt zabiegu jest natychmiastowy i utrzymuje się od 6 do 12 miesięcy. Każde kolejne podanie kwasu hialuronowego wydłuża ten czas.

Kwas hialuronowy:

Wolumetria – Żyrardów

Wolumetria twarzy pozwala na jej modelowanie bez potrzeby wykorzystywania skalpela, a jedynie użycia kwasu hialuronowego. W rezultacie przywrócony zostaje prawidłowy owal twarzy. Dodatkowo liczyć można również na poprawienie gęstości oraz jędrności skóry. Wolumetrię warto przeprowadzić w specjalistycznym gabinecie. AURI Gabinety Medycyny Estetycznej Żyrardów dają możliwość wykonania bezpiecznego zabiegu, który jednocześnie gwarantuje uzyskanie niezwykle zadowalających rezultatów.

Wolumetria w profesjonalnym gabinecie w Żyrardowie

Wykonując wolumetrię w naszym gabinecie w Żyrardowie, można liczyć na odpowiednie wymodelowanie konturów twarzy i korekcję kształtu jej poszczególnych części. Wszystko odbywa się przy wykorzystaniu kwasu hialuronowego, który w tym przypadku działa jako wypełniacz zwiększający objętość tkanek miękkich. Wstrzykiwany jest przy pomocy igły lub kaniuli, następnie wykonywany jest delikatny masaż w celu rozprowadzenia preparatu oraz nadania odpowiedniego kształtu. Zabieg nie jest bolesny, wystarczy zastosowanie znieczulenia miejscowego.