gabinet medycyny estetycznej - Auri

Nici hialuronowe

Czas trwania zabiegu: 40 min

Cena: 2500 pln 4ml

Rekonwalescencja: picie wody do 1,5 litra

Sposób przygotowania do zabiegu: brak zaleceń

Zabieg wykonuje lekarz

Dla kogo przeznaczony jest ten rodzaj zabiegu:

Nici hialuronowe – innowacyjna metoda modelowania twarzy, prowadząca również do poprawy struktury zwiotczałej skóry. Zabieg poprawia owal twarzy, likwidację tzw. chomików, wyszczupla twarz. Nici hialuronowe pozwalają osiągnąć efekt zaokrąglenia policzków, uniesienia kącików ust, uniesienia kącików oczu, uniesienia brwi. Umiejętnie wykonany zabieg ma dwukierunkowe działanie – prawidłowo wszczepione nici liftingują poddany zabiegowi obszar, a kwas hialuronowy nawilża, ujędrnia i rewitalizuje skórę.

Wskazania

Przeciwwskazania:

Informacje szczegółowe

 

Nici-hialuronowe Nici hialuronowe to odpowiedź na potrzeby pacjentów, na których skórę oddziałują takie czynniki jak: wiek, stres, nieodpowiednia dieta, palenie papierosów, ekspozycja na promienie słoneczne, mróz, wiatr, wahania hormonalne i wiele innych. Czynniki te powodują utratę naturalnego kwasu hialuronowego. To zaś powoduje zanikanie prawidłowego napięcia i elastyczności skóry. Stopniowo skóra staje się coraz cieńsza, bardziej sucha, a na jej powierzchni pojawiają się zmarszczki.  Skóra staje się wiotka i „papierowa”, co z kolei prowadzi do zmiany owalu twarzy. Kwas hialuronowy, który naturalnie występuje w skórze, ma za zadanie wiązać wodę w naskórku, aby Twoja skóra wyglądała świeżo i młodo.

Aby odwrócić ten proces i powstrzymać utratę napięcia i elastyczności skóry, zostały stworzone preparaty na bazie kwasu hialuronowego, które idealnie nadają się do zabiegu nici hialuronowych. Wbrew nazwie nici hialuronowe to nie nici w tradycyjnym rozumieniu, tylko sposób podania preparatu.  Za pomocą kwasu hialuronowego buduje się „rusztowanie” na twarzy, które powoduję naciągnięcie skóry przy jednoczesnym odżywieniu i pobudzeniu do pracy komórek skóry.  Ogromnym plusem nici hialuronowych jest fakt, iż preparat jest tak podany, że nie zwiększa objętości twarzy.

Opis zabiegu:

Zabieg polega na śródskórnej implantacji nici hialuronowych za pomocą zaokrąglonej, atraumatycznej mikrokaniuli. Najczęściej wykonywany jest bez znieczulenia, można ewentualnie znieczulić kremem Emla dla lepszego komfortu pacjenta. Bezpośrednio po zabiegu może wystąpić lekka opuchlizna i zaczerwienienie, które znikają po kilku godzinach. Pacjentka może wrócić do swojej normalnej aktywności.

Technika nici hialuronowych może być łączona z innymi technikami wolumetrycznymi, innymi metodami niechirurgicznego liftingu twarzy oraz innymi technikami stosowanymi w medycynie estetycznej.