gabinet medycyny estetycznej - Auri

Likwidacja przebarwień

Likwidacja przebarwień

Melanogeneza jest procesem biologicznym, który warunkuje postanie melaniny odpowiadającej za zabarwienie skóry, włosów i oczu.  Proces ten jest wywołany przez melanocyty (komórki produkujące melaninę, stanowią ok. 1% komórek naskórka), które rozprowadzają barwniki. Melaniny produkowane przez melanosomy są wytwarzane z aminokwasu tyrozynazy – kluczowy enzym w tym procesie, w obecności niezbędnego jonu miedzi. Synteza chemiczna melanin odbywa się w różnych melanosomach:

Biosynteza melaniny obejmuje zarówno wytwarzanie barwnika w melanocytach w obrębie melanosomów, jak i przekazywanie go do otaczających melanocyt keratynocytów. Melanosomy (ciałka/ziarnistości melaninowe zawarte w wypustkach melanocytów, organella melanocytów zawierające i produkujące melaninę, gromadzone są w cytoplazmie i przekazywane do komórek warstwy kolczystej) degradują w procesie keratynizacji naskórka, przechodząc do bardziej zewnętrznych warstw naskórka. To, co postrzegamy jako opaleniznę, jest melaniną w warstwie rogowej naskórka. Melanina jest przekazywana do sąsiednich keratynocytów tylko w wyniku działania bodźców (uwarunkowania genetyczne, hormony, czynniki zewnętrzne jak promieniowanie UV). Bariera melaninowa – melanina – stanowi podstawowy rodzaj ochrony dla skóry (komórek warstwy podstawnej naskórka) przed promieniowaniem słonecznym.

Przebarwienia skórne (hiperpigmentacje) – ograniczone, nieregularne, plamy lub uogólnione zmiany ciemniejsze od koloru skóry danej osoby.

W zależności od umiejscowienia melaniny w skórze można wyróżnić przebarwienia:

Pojawiają się na skutek wzrostu liczby melanocytów lub szybkością tworzenia melaniny). Powstają w procesie fotooksydacji melaniny obecnej w skórze, wzrostem melanizacji melanosomów, a także zwiększenia transportu melanosomów do keratynocytów.

Mechanizm działania czynników depigmentujących.

Usuwanie przebarwień – Żyrardów

Przebarwienia na skórze pojawiają się z różnych powodów. Często uwarunkowane są genetycznie, mogą być też wynikiem oddziaływania promieniowania słonecznego lub zaburzeń równowagi hormonalnej. Istnieje jednak sposób na ich wyeliminowanie za pomocą specjalistycznych zabiegów. Usuwanie przebarwień przeprowadzić można w gabinecie AURI Medycyna Estetyczna w Żyrardowie. Pomoc najlepszych specjalistów sprawi, że skóra znów będzie w doskonałej kondycji.

Profesjonalne i skuteczne usuwanie przebarwień w AURI Medycyna Estetyczna Żyrardów

Przebarwienia usuwać można za pomocą metody leczenia miejscowego. W tym celu stosuje się różnego rodzaju roztwory zawierające hydroksykwasy. Działają korzystnie na poprawę kolorytu skóry i jej nawilżenie. W przypadku głębokich przebarwień dobrze sprawdzają się również peelingi chemiczne. Wykonuje się je z wykorzystaniem kwasu trójchlorooctowego, kojowego lub glikolowego. Sprawdza się także mikrodermabrazja, czyli mechaniczne ścieranie naskórka. Skuteczne usuwanie przebarwień wykonać można w naszym gabinecie w Żyrardowie. Zapraszamy!

PEELINGI LASEROWE | COSMELAN/DERMAMELAN | WHITENING | MIKRODERMABRAZJA KORUNDOWA