gabinet medycyny estetycznej - Auri

Laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaże cieszą się sporą popularnością. Niestety wraz z upływem czasu, nie każdy wzór okazuje się w pełni trafionym wyborem. Na szczęście istnieje możliwość laserowego usuwania tatuażu. Czy metoda ta pozwala na trwałe usunięcie niechcianej pamiątki? W jaki sposób wygląda to w praktyce?

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem polegającym na zniszczeniu barwnika, który znajduje się pod skórą. Wszystko odbywa się za pomocą zastosowania wiązki światła. W trakcie trwania zabiegu laser rozbija barwnik na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu. Energia skoncentrowana jest wyłącznie na zabarwionych miejscach. Oznacza to, że reszta skóry jest dla lasera niewidoczna. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku ciemnych tatuaży, gdyż w tym przypadku istnieje największy kontrast pomiędzy rysunkiem a skórą. Zwykle jednak pożądanego efektu nie uzyska się w wyniku jednorazowego zabiegu. Sesje należy powtarzać, a ich liczba uzależniona jest od różnych czynników, takich jak na przykład wielkość posiadanego przez pacjenta tatuażu, a także kolorystyka.

Czy każdy może skorzystać z laserowego usuwania tatuażu?

Pomimo faktu, iż wiele osób zainteresowanych jest możliwością skorzystania z takiego zabiegu, nie w każdym przypadku będzie to jednak możliwe. Z całą pewnością do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców. Przeciwwskazaniem mogą być także infekcje skórne w miejscu tatuażu lub przyjmowanie leków fotouczulających. Z tego powodu zawsze warto poddać się wstępnej konsultacji, która pozwoli na przeprowadzenie odpowiedniej weryfikacji i podjęcie decyzji, czy dany zabieg jest dla konkretnej osoby odpowiedni.

Prawidłowe dbanie o skórę po zabiegu 

Usuwanie tatuażu laserem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego rysunku. Po jego przeprowadzeniu należy prawidłowo dbać o swoją skórę i odpowiednio ją pielęgnować. Pozwala na to uniknięcie powstania ewentualnych powikłań. Początkowo należy unikać kąpieli w wannie, a także korzystania z basenu lub wizyt na saunie. Warto też stosować również specjalne kremy, które wspierają regenerację skóry. Laserowe usuwanie tatuażu przeprowadzić można również w naszym gabinecie. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejszy sprzęt, który obsługuje posiadający szeroką wiedzę i doświadczenie zawodowe personel. W rezultacie liczyć można na najwyższą jakość świadczonych usług.

Usuwanie tatuażu laserem

Usuwanie tatuażu laserem to powszechny i skuteczny sposób na pozbycie się tatuażu, który z jakiegoś powodu stał się już dla nas problemem. Korzystając z nowoczesnych technologii i profesjonalnego sprzętu, do usuwania niechcianych rysunków na ciele w naszym gabinecie wykorzystujemy laseroterapię. Opiera się ona na zjawisku fototermolizy polegającym na zastosowaniu wiązki światła odpowiedniej długości, co przyczynia się do skutecznego usunięcia barwnika znajdującego się pod skórą. Pozostały obszar skóry bez barwnika jest dla lasera niewidoczny. Mimo czasu poświęconego na całkowite pozbycie się tatuażu zabieg przynosi pozytywne efekty. Zazwyczaj wymaganych jest kilka sesji laserowego usuwania tatuażu.

Laserowe usuwanie tatuażu a bezpieczeństwo

Usuwanie tatuażu laserem to jeden z chętniej wybieranych sposobów na pozbycie się niechcianego tatuażu. W trakcie serii zabiegów należy jednak szczególnie zadbać o miejsce poddane laseroterapii. Rekomendujemy rezygnację z kąpieli w miejscach publicznych. W celu uniknięcia podrażnienia skóry najlepiej postawić na luźne ubrania z naturalnych, oddychających tkanin, które nie naruszą wrażliwego naskórka. Laserowe usuwanie tatuażu nie jest zabiegiem dla osób chorujących przewlekle na zaburzenia krzepnięcia krwi i nieustabilizowane choroby serca. Przeciwwskazaniem jest również ciąża, karmienie piersią, epilepsja i leki zawierają składniki światłouczulające. Ryzyko podrażnienia po kontakcie z laserem jest bardzo prawdopodobne również u osób z opalenizną.