gabinet medycyny estetycznej - Auri

Laserowe usuwanie tatuażu

Tatuaże cieszą się sporą popularnością. Niestety wraz z upływem czasu, nie każdy wzór okazuje się w pełni trafionym wyborem. Na szczęście istnieje możliwość laserowego usuwania tatuażu. Czy metoda ta pozwala na trwałe usunięcie niechcianej pamiątki? W jaki sposób wygląda to w praktyce?

Na czym polega laserowe usuwanie tatuażu?

Laserowe usuwanie tatuażu jest zabiegiem polegającym na zniszczeniu barwnika, który znajduje się pod skórą. Wszystko odbywa się za pomocą zastosowania wiązki światła. W trakcie trwania zabiegu laser rozbija barwnik na drobne fragmenty, które następnie są wchłaniane przez komórki organizmu. Energia skoncentrowana jest wyłącznie na zabarwionych miejscach. Oznacza to, że reszta skóry jest dla lasera niewidoczna. Zabieg jest najskuteczniejszy w przypadku ciemnych tatuaży, gdyż w tym przypadku istnieje największy kontrast pomiędzy rysunkiem a skórą. Zwykle jednak pożądanego efektu nie uzyska się w wyniku jednorazowego zabiegu. Sesje należy powtarzać, a ich liczba uzależniona jest od różnych czynników, takich jak na przykład wielkość posiadanego przez pacjenta tatuażu, a także kolorystyka.

Czy każdy może skorzystać z laserowego usuwania tatuażu?

Pomimo faktu, iż wiele osób zainteresowanych jest możliwością skorzystania z takiego zabiegu, nie w każdym przypadku będzie to jednak możliwe. Z całą pewnością do zabiegu nie zostaną zakwalifikowane osoby ze skłonnością do powstawania bliznowców. Przeciwwskazaniem mogą być także infekcje skórne w miejscu tatuażu lub przyjmowanie leków fotouczulających. Z tego powodu zawsze warto poddać się wstępnej konsultacji, która pozwoli na przeprowadzenie odpowiedniej weryfikacji i podjęcie decyzji, czy dany zabieg jest dla konkretnej osoby odpowiedni.

Prawidłowe dbanie o skórę po zabiegu 

Usuwanie tatuażu laserem jest jednym z najskuteczniejszych sposobów na pozbycie się niechcianego rysunku. Po jego przeprowadzeniu należy prawidłowo dbać o swoją skórę i odpowiednio ją pielęgnować. Pozwala na to uniknięcie powstania ewentualnych powikłań. Początkowo należy unikać kąpieli w wannie, a także korzystania z basenu lub wizyt na saunie. Warto też stosować również specjalne kremy, które wspierają regenerację skóry. Laserowe usuwanie tatuażu przeprowadzić można również w naszym gabinecie. Wykorzystujemy do tego najnowocześniejszy sprzęt, który obsługuje posiadający szeroką wiedzę i doświadczenie zawodowe personel. W rezultacie liczyć można na najwyższą jakość świadczonych usług.